Stiri din Sport, Cluj, Tg Mures, Sibiu, Medias, fotbal, baschet, handbal, rugby, volei, tenis, auto, U Cluj, CFR, U Mobitelco, HCM Baia Mare, Liga II-a, Liga I.

S-au stabilit toate cele 32 de echipe calificate la Campionatul Mondial

România a pierdut primul meci în mandatul lui Cosmin Contra

(Update) "Dubla" lui Gicu Grozav a adus victoria României, la Cluj

Rezultatele complete ale partidelor din 16-imile de finală ale Cupei României

Suflu tânăr la prima reprezentativă de baschet a României! Vezi lotul tricolorilor pentru debutul în preliminariile CM 2019

Crescuți de mici în spiritul echipei favorite! În nordul Germaniei funcționează singura grădiniță din lume aflată în incinta unui stadion

Biletele pentru România - Turcia, scoase la vânzare de FRF

O scenă cum rar îți e dat să vezi pe un teren de baschet! Bătaie între doi jucători ai Sibiului, în meciul de la Timișoara

Dan Petrescu, supărat pe fanii din Gruia după remiza cu Botoşani! "Bursucul" a izbucnit la final: "Nu ne-a încurajat nimeni. Credeam că fanii ne ajută la greu!"
Antrenorul liderului a izbucnit nervos după remiza de duminica seara cu CFR Cluj, scor 0-0! Dan Petrescu a fost luat în colimator de către fanii din Gruia pe parcursul partidei, dar şi la final pe drumul către vestiare din cauza prestaţiei slabe a echipei.

ACUM. CFR - FCSB, derby cu casa închisă în Gruia! Ardelenii au deschis scorul în ultimul minut al primei reprize!
Meciul CFR Cluj - FCSB a suscitat un interes enorm din partea suporterilor fin Ardeal! După mai mulţi ani, meciul de joi seara din Gruia se va disputa cu casa închisă..

FC Petrolul a intrat oficial în "era" Veolia, fără "trădătorul" Răchită. Gigantul fracez şi-a prezentat planurile pentru echipa de fotbal

Ploieştiul va avea două echipe de baschet în Liga I!
Situaţie greu de imaginat la Ploieşti! Fără echipă de baschet seniori în ultimul an, oraşul „aurului negru” va avea două formaţii în Liga I, din această toamnă

EUROBasket 2017. România, învinsă de Ungaria la Cluj. "Tricolorii" au făcut un meci curajos, însă au cedat pe final!
Împinsă de la spate de o un public senzaţional, Naţionala de baschet a României a fost aproape de prima victorie la EuroBasket 2017, într-un meci de foc contra Ungariei, în Sala Polivalentă din Clu, scor 71-80. Românii au început curajos partida, reuşind să se menţină în permanenţă la o diferenţă minimă pe tabelă. "Tricolorii" pregătiţi de Macel Ţenter au resimţit din nou absenţa unui coordonator marcator, după eşecul naţionalizării lui Giordan Watson. România se află pe ultimul loc în Grupa C de la Euro şi va disputa, joi, ultimul meci cu naţionala Muntenegrului. La acest meci au asistat 9.121 de spetatori.

EUROBasket 2017. România, învinsă de Spania la Cluj! "Vulturii" au avut un start excelent, dar au fost dominaţi clar după pauză!
Echipa Naţională va disput în această seară cel mai important meci al Grupei C de la Cuj în compania echipei Spaniei, formată în mare măsură din vedete care activează în NBA.