Ziar inscris in categoria Online in judetul Cluj

Stiri din Sport, Cluj, Tg Mures, Sibiu, Medias, fotbal, baschet, handbal, rugby, volei, tenis, auto, U Cluj, CFR, U Mobitelco, HCM Baia Mare, Liga II-a, Liga I.

Ultimele stiri din Stiri de sport de azi - Ziarul Stiri de sport online

FC Petrolul a intrat oficial în "era" Veolia, fără "trădătorul" Răchită. Gigantul fracez şi-a prezentat planurile pentru echipa de fotbal

Ploieştiul va avea două echipe de baschet în Liga I!
Situaţie greu de imaginat la Ploieşti! Fără echipă de baschet seniori în ultimul an, oraşul „aurului negru” va avea două formaţii în Liga I, din această toamnă

EUROBasket 2017. România, învinsă de Ungaria la Cluj. "Tricolorii" au făcut un meci curajos, însă au cedat pe final!
Împinsă de la spate de o un public senzaţional, Naţionala de baschet a României a fost aproape de prima victorie la EuroBasket 2017, într-un meci de foc contra Ungariei, în Sala Polivalentă din Clu, scor 71-80. Românii au început curajos partida, reuşind să se menţină în permanenţă la o diferenţă minimă pe tabelă. "Tricolorii" pregătiţi de Macel Ţenter au resimţit din nou absenţa unui coordonator marcator, după eşecul naţionalizării lui Giordan Watson. România se află pe ultimul loc în Grupa C de la Euro şi va disputa, joi, ultimul meci cu naţionala Muntenegrului. La acest meci au asistat 9.121 de spetatori.

EUROBasket 2017. România, învinsă de Spania la Cluj! "Vulturii" au avut un start excelent, dar au fost dominaţi clar după pauză!
Echipa Naţională va disput în această seară cel mai important meci al Grupei C de la Cuj în compania echipei Spaniei, formată în mare măsură din vedete care activează în NBA.

EUROBasket 2017. România a pierdut al doilea meci de la Cluj. "Vulturii" vor juca luni contra superstarurilor echipei Spaniei!
Baschetbaliştii antrenaţi de Marcel Ţenter au intrat extrem de motivaţi în faţa echipei lui Bogdanovici şi Sarici, însă zborul "vulturilor" a durat doar 4 minute în Sala Polivalentă din Cluj. După un start excelent 10-0, "tricolorii" au fost dominaţi până la final de mult mai puternica formaţie a Croaţiei.

EUROBasket 2017. România, învinsă de Cehia în primul meci. "Tricolorii" au rezistat doar o repriză în partida inaugurală!
Echipa Naţională de Baschet a România participă din nou în grupele Campionatului European după o pauză de peste 3 decenii. Sala Polivalentă din Cluj găzduieşte Grupa C a EuroBasket2017, din care fac parte selecţionatele din Spania, Croaţia, Muntenegru, Ungaria, Cehia şi România.

"U" Cluj vs. CFR 2, duel în Divizia "C". "Alb-negrii" au fost egalați în minutul 89 pe Cluj Arena!
Studenţii pregătiţi de Marius Popescu sunt încrezători pentru confruntarea cu a doua echipă a rivalilor din Gruia, care coincide şi cu prima etapă a Diviziei "C".

CFR Cluj, prima înfrângere în Liga 1! Echipa lui Ionuţ Popa a avut 4 goluri avantaj, dar a tremurat pe final!
Liderul Ligii 1 a primit două goluri în prima repriză cu ACS Poli Timişoara

Ce trebuie sa stii cand cumperi un scaun de masa pentru bebe

Doua stiri despre Barbie: cum sa combati islamobofia cu ajutorul unor papusi si colectia de peste 17.000 de papusi a unei femei din Germania

CFR Cluj a câştigat un nou meci în Liga I şi rămâne lider, la 4 puncte de urmăritoarele Craiova şi FCSB. Elevii lui Dan Petrescu au învins fără probleme echipa

NAŢIONALA. Daum explică de ce a fost convocat Deac de la CFR Cluj pentru meciurile cu Armenia şi Muntenegru. România îşi joacă ultimele şanse pentru Mondial
România îşi joacă ultimele şanse, aproape inexistente, de a se califica la barajul pentru Campionatul Mondial de fotbal din 2018. Pe 1 septembrie, "tricolorii" întâlnesc Armenia, de la ora 21:45, pe Arena Naţională, iar

"U" Cluj joacă împotriva rivalei CFR în prima etapă din Liga a III-a. Ce jucători poate trimite Dan Petrescu să întărească echipa secundă? + Programul complet al "studenţilor" în divizia C
"U" Cluj joacă împotriva rivalei CFR Cluj în prima etapă din Liga a III-a, sâmbătă, 26 august. Echipa a doua a "feroviarilor" a fost înscrisă anul acesta în a treia divizie pentru a rula jucători pentru lotul lui...

CFR, a cincea victorie consecutivă! "Ardelenii" au învins-o pe Sepsi la Braşov şi s-au desprins în Liga 1!
CFR Cluj a reuşit a cincea victorie în campionat şi este noul lider al Ligii 1! Ardelenii au dominat clar partida de la Braşov cu Sepsi Sf. Gheorghe de la Braşov şi au marcat câte un gol în fiecare repriză!

Antrenorul lui Dinamo a explodat după înfrângerea din Gruia: " Întotdeauna CFR a avut în spate ajutor din toate părţile"
Cosmin Contra a explodat după meciul cu CFR Cluj, pierdut de Dinamo în Gruia, în urma unui penalty controversat. Argentinianul Juan Culio a marcat, joi seara, al 3-lea gol consecutiv din lovitură de la 11 metri, dar a fost şi eliminat pe final de joc. "Guriţă" l-a acuzat pe arbitrul Găman că ar fi disctat prea uşor penalty-ul, dar a acuzat şi conducătorii din Gruia, care şi-ar fi luat toate măsurile în acest campionat.