Ziar inscris in categoria Locale in judetul Botosani

Monitorul de Botosani - lider absolut al presei din judet, auditat Biroul Roman de Audit Tiraje, Studiul National de Audienta.

propune o publicatie

Ultimele stiri din Monitorul de Botosani de azi - Ziarul Monitorul de Botosani online

SPORT: Mugur Cornăţeanu: meritam victoria
Conducerea tehnică a FC Botoşani s-a declarat nemulţumit de rezultatul final al partidei, afirmând că după aspectul jocului victoria ar fi trebuit să fie a grupării locale. „Nu putem fi mulţumiţi. Am avut jocul la îndemână. Mă bucur că am reuşit să ne adaptăm cât mai

SPORT: Marius Şumudică: când iei trei goluri din faze fixe, e lipsă de personalitate
Marius Şumudică, antrenorul Chiajnei a lăsat să se înţeleagă că centralul Marius Avram a favorizat FC Botoşani prin faptul că le-a permis elevilor lui Grozavu un joc mai dur şi le-a acordat destul de uşor un penalty. „Am făcut un joc bun. Am întâlnit o echipă, tenace,

SPORT: Concordia, fericită după ce a luat un punct Botoşaniului!
Managerul general al Chiajnei, Narcis Răducan s-a declarat mulţumit de punctul obţinut de ilfoveni în urma remizei obţinută de Concordia cu FC Botoşani, după 3-3. „Ne plângeam înainte de joc că nu marcăm. Am făcut-o de trei ori. I-am felicitat pe băieţi în vestiar. Am

SPORT: Thriller la Chiajna. Concordia- FC Botoşani 3-3
FC Botoşani termină la egalitate jocul de la Chiajna cu cei de la Concordia, 3-3, după un joc spectaculos în care ambele echipe s-au aflat rând pe rând la conducerea scorului. Botoşaniul acumulează 13 puncte şi pentru prima oară în acest campionat este pe plus la adevăr,

NAȚIONAL: Mandri ca suntem romani si Coloana Infinitului - leitmotivele lansarii lui Ponta
Cea mai mare mobilizare pentru lansarea unui candidat la prezidenţiale din istoria postdecembristă de 25 de ani a României. Aproape 70 de mii de oameni au fost adunaţi pe Arena Naţională pentru ca Victor Ponta să îşi lanseze încă o dată candidatura la prezidenţiale, de această

SPORT: Maftei eliminat în minutul 87
Vasile Maftei vede în minutul 87 al doilea cartonaş galben şi implicit roşu pentru un fault asupra lui

NAȚIONAL: Iohannis şi-a depus candidatura pentru prezidenţiale la BEC, cu 2,2 milioane de semnături
Preşedintele PNL Klaus Iohannis şi-a depus, la Biroul Electoral Central, candidatura pentru alegerile prezidenţiale din partea ACL, cu 2,2 milioane de semnături de susţinere, în prezenţa simpatizanţilor şi membrilor de partid. "Acum a venit vremea faptelor, oamenii mă cunosc. Sunt mai puţin

SPORT: Chiajna revine din nou în meci dintr-un penalty
Boldrin înscrie dintr-un penalty acordat de Avram la un presupus fault a lui Acsinte asupra lui Florea. Din minutul 73, Concordia Chiajna- FC Botoşani

SPORT: Eurogol Fulop!!!!
Gooool FC Botoşani. Istvan Fulop înscrie un eurogol din lovitură liberă de la 25 de metri, mingea sa oprindu-se în vinclul porţii lui râmniceanu. Din minutul 62 Concordia- FC Botoşani

SPORT: Gooooool Istvan Fulop!!!
Fulop restabileşte egalitatea în minutul 49 reluând din doi metri o minge deviată de Ngadeu în urma unei lovituri libere de la 25 de metri executată de Croitoru. Chiajna- FC Botoşani

SPORT: Repriza a doua de la Chiajna se reia cu o premieră
S-a reluat meciul de la Chiajna de la scorul de 2-1 pentru Concordia. Leo Grozavu a efectuat prima schimbare. Pe teren a intrat din primul minut al celui de-al doilea mitan olandezul Rashid Browne, aflat la debutul în prima ligă, acesta luându-i locul lui

SPORT: Pauză la Chiajna. Concordia - FC Botoşani 2-1
Pauză la Chiajna. Concordia conduce FC Botoşani cu  2-1. Golurile reprizei au fost marcate de Florin Purece (min.3) şi Vasile Maftei (min.26), respectiv Gabriel Vaşvari

SPORT: Primul galben al partidei este văzut de Maftei
Primul galben al partidei este văzut de Vasile Maftei în minutul 36 pentru un fault la mijlocul terenului asupra lui

SPORT: Fulop şi Hadnagy trec pe lângă egalare
Oportunitate imensă a FC Botoşani de a egala din nou. Hadnagy şi Fulop au ratat pe rând egalarea în minutul