Ziar inscris in categoria Locale in judetul Botosani

Monitorul de Botosani - lider absolut al presei din judet, auditat Biroul Roman de Audit Tiraje, Studiul National de Audienta.

propune o publicatie

Ultimele stiri din Monitorul de Botosani de azi - Ziarul Monitorul de Botosani online

SPORT: Mulţescu: Păstrând proporţiile, FC Botoşani e un fel de Atletico Madrid!
Gheorghe Mulțescu, antrenorul CSU  Craiova a declarat că punctele câştigate cu FC Botoşani sunt foarte importante în economia campionatului. „Am avut emoţii, pentru că am ratat în continuare şi am în continuare emoţii, dar nu ştiu ce să mai zic, că ajung să mă

SPORT: FC Botoşani cade pe 5 în Liga I
În urma înfrângerii suferite la Craiova, FC Botoşani a mai pierdut un loc în clasament ajungând pe locul 5.   clasamentul Ligii I 1 Steaua Bucureşti     9       6

SPORT: Final: CSU Craiova- FC Botoşani 1-0
FC Botoşani pierde cu 1-0 confruntarea din etapa a X-a de la Craiova cu CSU şi ratează astfel şansa de a urca din nou pe podium în Liga

SPORT: Leo îl aruncă în luptă pe Elek la 1-0 pentru olteni
În minutul 57 Leo îl introduce pe teren pe Robert Elek, acesta luându-i locul pe teren lui Victoraş Astafei. Scorul în acest minut este 1-0 pentru

SPORT: S-a reluat CSU Craiova- FC Botoşani de la 1-0
La Craiova s-a reluat repriza a doua. Leo l-a lăsat la cabine pe Willie, locul său pe teren fiind luat de Roman. Scorul în Bănie este CSU Craiova- FC Botoşani

SPORT: Pauză la Craiova: CSU- FC Botoşani 1-0
Pauză în Bănie. După primele 45 de minute de joc scorul între  CSU Craiova şi FC Botoşani este 1-0. Oltenii audeschis scorul profitând de superiorotatea numerică pe care o au după eliminarea lui Bordeianu din minutul 39. Partida este una foarte

SPORT: Min. 43 CSU Craiova- FC Botoşani 1-0
Din minutul 43 Craiova conduce FC Botoşani cu 1-0. Scăpat dela limita off-side-ului, Băluţă l-a învins pe Plamen Iliev cu un şut din 15

SPORT: Mihai Bordeianu este eliminat în minutul 39
Din minutul 39 FC Botoşani rămâne în 10 jucători. Mijlocaşul Mihai Bordeianu vede cartonaşul roşu pentru un atac la mijlocul terenului asupra lui Zlatinski. Scorul este CSU Craiova- FC Botoşani 0-0.

SPORT: Min. 35 CSU Craiova- FC Botoşani 0-0
Accidentară gravă la mijlocul terenului. Andrei Patache s-a dat cap în cap cu Andrei Ivan la un duel aerian pentru balon. Din fericire cei doi jucători şi-au revenit şi se pare că vor continua jocul. În minutul 35 al partidei, CSU Craiova- FC Botoşani este

SPORT: Scântei la Craiova: CSU- FC Botoşani 0-0
În minutul 20 al partidei de la Craiova, scorul între CSU şi FC Botoşani este 0-0.Partidda este foarte încrâncenată, jucătorii având de multe ori intrări peste limita regulamentului. Cu toate acestea, Marcel Bârsan, arbitrul partidei a acordat doar un galben,

SPORT: A început CSU Craiova- FC Botoşani 0-0
În Bănie a început CSU Craiova- FC Botoşani meci contând pentru etapa a X-a a Ligii

SPORT: Leo, totul pe atac cu Craiova!
Peste câteva minute în Bănie va începe CSU Craiova- FC Botoşani, meci contând pentru etapa a X-a a Ligii I. Leo Grozavu va trimite în acest meci formula: Pl. Iliev- A. Patache, G. Miiron, A. Burcă, N. Muşat- G. Vaşvari, M. Bordeianu- C. Golofca, I. Fulop, Willie- V.

NATIONAL: Fetita în stare grava la Marie Curie, dupa ce a fost batuta crunt de mama
 O fetiţă de patru ani este în stare gravă de aproape o lună, după ce a fost bătută de mama ei. Copilul este din localitatea Vişeul de Sus, judeţul Maramureş, iar prima dată a fost tratată la Spitalul Judeţean din Baia Mare, unde a fost internată cu ruptură de pancreas. Starea ei

INTERNATIONAL: Accident rutier soldat cu 24 de morţi în Pakistan, după ce un autobuz s-a prăbuşit într-un râu
Cel puţin 24 de persoane au decedat, după ce un autobuz s-a prăbuşit într-un râu, în cursul nopţii de vineri spre sâmbătă, accidentul având loc în partea pakistaneză a regiunii Kaşmir, au anunţat autorităţile locale. Aslam Khan, un oficial local din cadrul

SPORT: Monica Niculescu s-a calificat în finala turneului WTA de la Seul
Monica Niculescu, cap de serie numărul 5 şi locul 55 WTA, s-a calificat sâmbătă în finala turneului WTA de la Seul, disputat pe hard şi dotat cu premii totale de 250.000 de dolari, după ce a învins-o în semifinale pe cea de-a treia favorită, chinezoaica Shuai Zhang (40 WTA),