Ziar inscris in categoria Locale in judetul Botosani

Monitorul de Botosani - lider absolut al presei din judet, auditat Biroul Roman de Audit Tiraje, Studiul National de Audienta.

propune o publicatie

Ultimele stiri din Monitorul de Botosani de azi - Ziarul Monitorul de Botosani online

LOCAL: Impact violent in zona Garii intre doua autoturisme
Intersectia dintre Calea Nationala si drumul ce duce spre Gara este complet blocat dupa ce doua autoturisme s-au izbit violent. La fata locului au ajuns pompieri, politie si smurd, o persoana avand nevoie de

SPORT: Infrangere pentru FC Botosani in primul amical din Austria
FC Botoșani a cedat cu 3-1 în primul amical din cantonamentul din Austria cu cei de la Kukesi. Golul botoșănenilor a fost marcat de Ciaccheri, elevii lui Costel Enache trecându-și în cont și trei bare prin Ciaccheri, Cucu și Roman.

SPORT: Kukesi puncteaza din nou in meciul cu FC Botosani
În minutul 60 al amicalului din Austria, Kukesi se desprinde la 3-1. Albanezii au punctat dintr-un penalty dictat de arbitru în urma unui fault a lui Tincu asupra unui adversar.

SPORT: Pauza: FC Botosani- Kukesi 1-2
După primele 45 de minute de joc ale amicalului din Austria, FC Botoșani este condusă cu 2-1 de campioana Albaniei, Kukesi. Botoșănenii au deschis scorul prin Ciaccheri, în minutul 3, argentinianul treându-și în cont și o bară în minutul 10. Albanezii au reușit să întoarcă rezultatul grație a

SPORT: Albanezii preiau conducerea
Albanezii au preluat conducerea în amicalul din Austria cu FC Botoșani, punctând pentru 2-1 în mimutul 37 în urma unei gafe în dedensiva

SPORT: Albanezii egaleaza FC Botosani
Albanezii au egalat în amicalul din Austria FC Botoșani după numai cinci minute de la golul marcat de Esteban Ciaccheri. În minutul 8, scorul între FC Botoșani și Kukesi este 1-1.

SPORT: Ciaccheri gol pentru FC Botosani dupa 3 minute
FC Botoșani a început în forță meciul din Austria cu Kukesi. Doar trei minute i-au trebuit atacantului argentinian Esteban Ciaccheri să înscrie primul gol pentru gruparea locală. Acesta a deschis scorul fructificând o centrare venită de la Buș în urma unei acțiuni plecate de la Fulop.

SPORT: Esteban Ciaccheri, titular in primul amical al FC Botosani in Austria
Peste câteva minute în Austria, FC Botoșani va susține primul amical din această vară împotriva albanezilor de la Kukesi. Tehnicianul Costel Enache va miza din primul minut în acest test pe formula Al. Cobrea- A. Patache (cpt.), G. Miron, Fl. Plămadă, N. Mușat- St. Cucu, M. Bordeianu- T. Serediuc,

LOCAL: Şedinţă pentru Protecţia Consumatorilor cu uşile închise!
O premieră la Prefectura Botoşani: şedinţa Consiliului Consultativ pentru Protecţia Consumatorilor  va avea loc cu uşile închise. Conform informaţiilor furnizate de Roxana Babii, purtătorul de cuvânt al prefectului Dan Şlincu, întâlnirea va avea loc mâine,

SPORT: Liga I îşi păstrează formatul şi în sezonul 2017-2018
În şedinţa Comitetului Executiv al Federaţiei Române de Fotbal (FRF) de astăzi, s-a stabilit ca ediţia 2017-2018 a Ligii I să înceapă la mijlocul lunii viitoare, prima etapă fiind programată pe 14, 15 şi 16 iulie. Tot astăzi s-a luat în discuţie schimbarea sistemului

NATIONAL: Dosarul Alegeri 2009 a fost inchis
Dosarul privind presupusa fraudare a alegerilor prezidențiale din 2009 a fost închis. Decizia a fost luată de procurorii Parchetului general. „Procurorii Secției de urmărire penală și criminalistică din cadrul Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie au

SPORT:SUPERCUPA ROMANIEI SE VA JUCA LA BOTOSANI
Supercupa României se va disputa pe stadionul municipal din Botoşani. Este decizia Comitetului Executiv al FRF, care a programat partida FC Viitorul - FC Voluntari, de pe 9 iulie, pe arena de 7.782 de locuri. Stadionul a fost renovat, prima dată, în 2008, când a avut 10.000 de locuri, iar apoi în

LOCAL: IŞJ a anunţat punctajele acordate cadrelor care vor gradaţie de merit
Pe site-ul Inspectoratului Şcolar Judeţean a fost publicată astăzi lista cu punctajele acordate în urma evaluării dosarelor cadrelor care doresc să obţină gradaţie de merit.  În acest an au depus dosare 274 de cadre didactice, respectiv doi angajaţi din rândul personalului

LOCAL: Pescari amendaţi de jandarmi
Acțiunile jandarmilor apentru conștientizarea pescarilor privind conservarea biodiversității și prevenirea faptelor de braconaj piscicol au continuat în săptămâna 19 - 25 iunie, împreună cu reprezentanți ai Clubului Sportiv Bucovina Fishing Suceava și polițiști de frontieră. Pe

INTERNATIONAL: Atentat cu bombă la Kiev. Un colonel din serviciul de informaţii ucrainene, ucis
Un colonel din serviciul de informaţii militare ucrainene a fost ucis, marţi, în urma unui atentat cu bombă, comis în centrul capitalei Kiev, a anunţat Ministerul Apărării, care a catalogat incidentul drept un act terorist, informează site-ul agenţiei Reuters. Potrivit autorităţilor,